...

Gyakori kérdések

Szeretnéd tudni, hogy mitől olyan egészséges az akácméz? Hogy be lehet-e illeszteni egy diétás étrendbe? Kíváncsi vagy arra, hogy hogyan kell megfelelően tárolni a mézeket ahhoz, hogy sokáig megőrizzék zamatukat, állagukat? Nem tudod, mi a különbség a hárs, az akác és a virágméz között? Gyakori kérdéseinkből többek között ezekre is választ kaphatsz. Ha további kérdéseid lennének, fordulj hozzánk bizalommal elérhetőségeink valamelyikén! Ha adalékmentes, hazai termelőktől származó mézet vennél, itt a lehető legjobb helyen jársz.

Allergiával küzdők is fogyaszthatnak akácmézet?

Igen. Mivel az akácméznek kifejezetten alacsony a pollenkoncentrációja, ezért ezt akár még az allergiások is nyugodtan fogyaszthatják.

Az akácméz tényleg hungarikum?

Igen, az akácmézet és magát az akácfát is hungarikumnak nyilvánították még 2014-ben, nem véletlenül, hiszen egy egészséges, különleges ízvilágú, páratlan hazai kincsről van szó, amire méltán büszkék lehetünk.

Az akácmézzel sütni is lehet?

Igen. Mivel enyhe, de kellemes íze van, viszont remek az édesítőképessége, ezért a háziasszonyok gyakorta használják sütemények, torták elkészítésénél is.

Az akácméz meddig képes megőrizni az állagát, az ízét?

Az előírtaknak megfelelő tárolás mellett, akár 1-2 évig sem veszít minőségbeli értékéből.

Milyen alkoholtartalma van a mézbornak?

Különleges ízvilágú mézboraink alkoholtartalma 12-12,5% között van.

Hogyan lesz újra folyékony a kristályosodott méz?

Nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy a kristályosodott méz nem romlott méz. Ha nem szeretnéd szilárdabb állagában használni, akkor csak tedd az üveges mézet egy nagyobb üveg- vagy kerámiatálba! Önts meleg, de ne forró vizet a tálba ügyelve arra, hogy a víz szintje a fedél alatt maradjon, hogy még véletlenül se kerüljön víz a mézbe! Hagyd a mézes üveget az edényben állni egy ideig, néha keverd meg, míg a méz fel nem olvad!

Miből készül a facélia méz?

Az évelő facélia növény nektárjából készül ez a mézfajta. Facéliát gyakran ültetnek a méhészetek közelébe, úgynevezett méhlegelőként, mert a növény nagy mennyiségű nektárt termel, ezért a méhek nagyon szeretik.

Mitől van, hogy nem ugyanolyan színű minden hársméz?

A hársméz színe változatos, a világossárgától egészen a borostyánsárgáig terjedhet. Színe a gyűjtés idejétől függ, a későbbi gyűjtésűek inkább barnább árnyalatúak.

Hogyan kell tárolni a mézet?

Általánosságban elmondható, hogy napfénytől védett, száraz helyen, lehetőleg olyan légmentesen záródó üvegben, amibe nem jut be nedvesség, pára. Mézet ne tegyél hűtőbe, elég, ha a kamrában, esetleg a nem túl meleg konyhapulton keresel neki helyet!

Mennyire lehet beépíteni egy szigorú, közepesen szigorú diétába az akácmézet?

Az akácméz glikémiás indexe alacsony, ezért gyakorlatilag bármilyen diétába beépíthető.

Mitől ennyire egészséges az akácméz?

Az akácméz robinint és akacint tartalmaz, ettől a jó fertőtlenítő, méregtelenítő hatása. Ugyanakkor az akácmézben levő gyümölcscukor májregeneráló tulajdonságokkal is bír, de egyéb magas koncentrációjú vitaminok és ásványi anyagok is megtalálhatóak benne. A népi gyógyászatban valódi csodaszerként tartják számon.

Mihez lehet még felhasználni az akácmézet?

Sokoldalú felhasználhatósága miatt az egyik legkedveltebb mézfajta. Kiváló választás salátaöntetekhez, pácokhoz, sült ételekhez, de mézes bort és mézes pálinkát is készítenek akácmézzel.

A mézborba is kerül szőlő?

Nem, mert a mézbor mézből erjesztett bor, és a méz cukortartalma alakul át élesztő segítségével alkohollá. A mézborok alapanyaga lehet akác- vagy hársméz, de akár zamatos virágméz is.

Minden méz kristályosodik?

Méztípusa válogatja: az akácméz csak nagyon ritkán, nagy hidegben szokott kristályosodni, míg a repce pedig szinte azonnal kristályosodik, és általában ezért ezt így is fogyasztják.

A facélia méz is rendelkezik a mézek alaptulajdonságaival?

Természetesen igen. A facélia, vagy ahogy még sokan ismerik a mézöntőfű méz fertőtlenítő és bőrápoló hatású lehet, jelentősen befolyásolhatja a vér koleszterinszintjét, de hasznos társ lehet a légúti megbetegedések kezelésében, a makacs köhögés gyógyításában, mindemellett pedig antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatással is bír.

Milyen adalékanyagot tartalmaznak a mézek?

Büszkén mondhatjuk, hogy termékeink nem tartalmaznak színezéket, aromát, tartósítószert, de még hozzáadott cukrot sem.

A hársméz tényleg köhögéscsillapító?

Ahogy a hársvirág teának úgy a hársméznek is remek köhögéscsillapító tulajdonságai vannak. Rendszeres fogyasztása enyhítheti a makacs, hosszú ideje fennálló köhögést, de torokfájáskor is jó bevetni.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.